Hover Racer

4 visninger

Beskrivelse

Hover Racer is a fun antigravity racer game. Features: Hovership selection with upgrades 3 maps Reward system for completing each level Weapon system

Instruktioner

WASD or arrow keys to control hovership
Left Shift to shoot
Esc to pause

Tags

FAQ

Hvilken type spil er Hover Racer?

Hover Racer er listet som et Ræs-spil og er også forbundet med tags som 3D.

Kan jeg spille Hover Racer uden at downloade noget?

Ja. Spillet er indlejret på denne side og er beregnet til at blive spillet direkte i browseren.

Virker Hover Racer på mobil?

Dette spil er markeret som mobilkompatibelt og kan også spilles i desktopbrowsere.

Hvem har lavet eller udgivet Hover Racer?

Udgiver: GameDistribution. Forfatter: JulGames.

Er Hover Racer populært blandt spillere?

Stemmetal er endnu ikke tilgængelige, men du kan stadig tjekke visninger, kommentarer og relaterede spil for mere kontekst.

Kommentarer

Vær den første til at kommentere!