Sliding Santa
18 visningar
Beskrivning
In Sliding Santa, you will help Mr. Santa slides through slippery, zigzag, snowy lanes in the middle of a beautiful pine forest to collect Christmas gifts for all children! This is a perfect Xmas game, but it's not just for Xmas: there are dozens of cool characters besides Santa ready to unlock, where some special characters come with a completely different world!
Instruktioner
Use mouse to play.
Vanliga frågor
Vad är Sliding Santa för typ av spel?
Sliding Santa är listat som ett Sport-spel och är också kopplat till taggar som Santa, Santaclause, Skate, Slide.
Kan jag spela Sliding Santa utan att ladda ner något?
Ja. Spelet är inbäddat på den här sidan och är tänkt att spelas direkt i din webbläsare.
Fungerar Sliding Santa på mobil?
Det här spelet är markerat som mobilkompatibelt och kan också spelas i datorwebbläsare.
Vem skapade eller gav ut Sliding Santa?
Utgivare: GameDistribution. Skapare: 8Games.Net.
Är Sliding Santa populärt bland spelare?
Röstsiffror är inte tillgängliga än, men du kan fortfarande kontrollera visningar, kommentarer och relaterade spel för mer sammanhang.
Utgivare
Relaterade spel
Visa merDessa spel är kopplade till Sliding Santa genom samma kategori eller överlappande taggar som santa, santaclause, skate, vilket gör dem till ett bra nästa steg om du vill ha mer av samma stil.
Kommentarer
Bli först med att kommentera!